Localization World 2013 w Londynie

Również w tym roku nie mogło nas zabraknąć poczas europejskiej edycji konferencji branży tłumaczeniowej i lokalizacyjnej Localization World 2013. To dla nas już piąta konferencja LocWorld z rzędu. Odpowiedź (a nawet parę) na pytanie dlaczego tak regularnie uczestniczymy w tym wydarzeniu, można znaleźć na naszym blogu.

Tym razem społeczność branżowa spotkała się w połowie czerwca w Londynie. Najważniejsze momenty tej konferencji oscylowały wokół tematów związanych ze zmianami w światowej gospodarce, eksplozją kontentu w Internecie, automatyzacją, tłumaczeniem maszynowym i oczywiście jak zawsze - definiowaniem czy raczej niemożnością zdefiniowania jakości tłumaczeń.

Ciągłe zmiany są ostatnimi czasy jedynym stałym punktem w naszej branży (oczywiście nie tylko naszej). Szczególnie warto przyjrzeć się dwum ciekawym zmianom, które omawiane były podczas konferencji:

  • zmianie środka ciążenia światowej gospodarki
  • zmianie sposobu postrzegania oraz sprzedaży usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych

Zmianie uległy także standardy kulturalne podczas samej konferencji - i to w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oto jak wyglądał wstęp do prelekcji zaproszonego gościa z The Sunday Times. Za program kultrualny odpowiadała firma AlphaCRC, która zdaje się być dobrze przygotowania do pracy także w innej branży - co widać i słychać. 

Zdjęcia z konferencji dostępne są tradycyjnie na naszym blogu. Zapraszamy i mamy nadzieję spotkać się ponownie z uczestnikami Localization World w przyszłym roku.

O Localization World
Localization World to konferencja branżowa promująca wiedzę biznesową. Obejmuje ona tematykę dotyczącą m.in. najlepszych praktyk branżowych, globalnych stron intenetowych, usług lokalizacyjnych oraz tłumaczeniowych.