WTH na konferencji TM Europe

WTH na konferencji TM Europe

W dniach od 1 do 2 października 2009 roku w Hotelu Marriot w Warszawie odbyła się coroczna konferencja TM-Europe organizowana corocznie przez Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń (www.psbt.pl) oraz firmę badawczo-konsultingową TM-Global (www.tm-global.org).

Do głównych tematów prezentacji i dyskusji panelowych należało zarządzanie jakością i terminologią oraz biznesowe uwarunkowania świadczenia usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych.

Bardzo ciekawą prezentację na temat zarządzania terminologią przedstawił Mark Childress, główny administrator bazy terminologii SAP. Uzyskane podczas niej informacje były dla nas szczególnie interesujące, ponieważ od wielu lat współtworzymy polską wersję tej bazy i spojrzenie na nią z perspektywy autorów wpisów źródłowych było bardzo przydatnym doświadczeniem.

Warsztaty narzędziowe pozwoliły nam zdobyć najświeższe informacje o trendach dotyczących narzędzi CAT i zapoznać się z wieloma rozwijającymi się równolegle koncepcjami tłumaczenia maszynowego (MT) i pamięci masowej.