WTH na Localization World 2011 w Barcelonie

Localization World 2011, Barcelona

W dniach od 14 do 16 czerwca 2011 w Barcelonie odbyła się konferencja Localization World – jedna z najważniejszych konferencji branży lokalizacyjnej i tłumaczeniowej. Konferencja wypełniona była ciekawymi prezentacjami, wymianą informacji, rozmowami i spotkaniami, które okazały się dla nas bardzo wartościowe.

Oto parę spostrzeżeń z wybranych prezentacji.

„Global City(Ville) of 100 Million” – prezentacja przedstawiona przez Danicę Brinton (Zynga Inc.) stanowiła opis świetnego przypadku biznesowego ukazującego korzyści, jakie może przynieść lokalizacja gier. Firma Zynga w bardzo krótkim czasie wprowadziła procesy związane z lokalizacją, w rezultacie czego znacząco zwiększyła swój udział w rynku. Zachęcona bardzo dobrymi rezultatami firma wprowadza teraz swoje produkty w coraz to nowych wersjach językowych.

„The SAP’s 360° Approach to Web Localization” to prezentacja przygotowana przez Rashmi Schaefers (SAP) i Hajo von Kracht (SAP) o lokalizacji jako strategicznym elemencie w działalności biznesowej – i to z punktu widzenia prawdziwie globalnej firmy, jaką jest SAP.
Nasza agencja, jako Partner Tłumaczeniowy SAP, od wielu lat jest zaangażowana w całościowy proces lokalizacyjny SAP. Dzięki temu dobrze rozumiemy jak ważna jest lokalizacja dla firmy, która za cel postawiła sobie osiągnięcie 1 miliarda użytkowników swojego oprogramowania w roku 2015.

Dziękujemy organizatorom, prezenterom oraz uczestnikom LocWorld za bardzo udaną konferencję.

Obszerna fotorelacja jest dostępna na naszym blogu.